Cuma, Şubat 17, 2012

MUĞLA' LI OKÇULARA ÖDÜL


MUĞLA VALİSİ SAYIN FATİH ŞAHİN, 2011 YILI BAŞARILI SPORCULARI VE ANTRENÖRLERİ TÖRENİNDE126 BAŞARILI SPORCUYU ÖDÜLLENDİRDİ.2011 YILI İÇERİSİNDE OKÇULUK FEDERASYONU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ULUSAL YARIŞLARDA MUĞLA GENÇLİK SPOR KULÜBÜ OLARAK ANTRENÖR TAHİR KARATAŞ NEZARETİNDE ÇALIŞAN VE ULUSAL YARIŞLARDA DERECEYE GİREN 13 OKÇUMUZ MUĞLA VALİSİ SAYIN FATİH ŞAHİN TARAFINDAN ÇEYREK ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ.


SEVİNÇ SERİN. AYŞE SALGIN. AYŞE DEMİRALAY MAKARALI YAY BÜYÜK BAYAN TAKIM TÜRKİYE ŞAMPİYONU,

BUSE BAŞAK HANEY MAKARALI YAY MİNİK BAYAN TÜRKİYE REKORTMENİ VE TÜRKİYE ŞAMPİYONU,

BERK DÖNE MAKARALI YAY MİNİK ERKEK TÜRKİYE ŞAMPİYONU,

TOLGA FERGAN AKPINAR KLASİK YAY MİNİK ERKEK TÜRKİYE İKİNCİSİ,

BAHAR LAĞAR MAKARALI YAY GENÇ BAYAN SALON TÜRKİYE ŞAMPİYONU,

SERHAT TUNA ÇELİKKOLU MAKARALI YAY MİNİK ERKEK TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ,

SEMİRAY TAŞ ÖZER BEDENSEL ENGELLİ AVRUPA ŞAMPİYONASI TAKIM İKİNCİSİ,

TUNCAY KIRBAŞ-SALİH AKÇAY AHMET ARDA YILDIRIM (BEDENSEL ENGELLİ)FEDERASYON KUPASI TAKIM DÖRDÜNCÜLÜĞÜ,

ÖDÜL GECESİNDE AYRICA MUĞLA BÖLGE ANTRENÖRÜ TAHİR KARATAŞ YILIN BAŞARILI ANTRENÖRÜ OLARAK PLAKETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ..

TAHİR KARATAŞ; BAŞARILARININ MİMARI OLARAK İL MÜDÜRÜ DR.BURHANETTİN HACICAFEROĞLU,KULÜP BAŞKANI ZÜLFİKAR TÜREDİ VE İL TEMSİLCİSİ ATİLA DÖNE BEYE TEŞEKKÜRLERİNİ İFADE EDEREK,DURMAK YOK DAHA İYİ OLMAK İÇİN ÇALIŞACAKLARINI DİLE GETİRDİ..

Hiç yorum yok:

ARŞİV ( Aradıklarınızı Bulun )

Okçuluk ve Fatih

Rekor Kırdı, Hayatını Kurtardı :
Özbay Güven, Osmanlı Devleti'nin sporcuyu anında ödüllendirdiğini de belirtiyor. "Osmanlı sporcuyu hem korur, hem de anında mükafatlandırırdı. Osmanlı'nın sporcuya değer vermesini size bir örnekle anlatayım. Solak Sinan Subaşı, Fatih Devri'nin en büyük kemankeşlerinden birisiydi. Okmeydanı'nda da 1200 gezin üzerinde iki rekoru vardı. Sinan Subaşı, Silifke Kalesi'nin komutanıyken Karamanoğulları kaleyi ele geçirince Fatih öldürülmesi için ferman verdi. Fakat o sıralarda Sinan Subaşı rekorlar kırdığı için padişah kendisini affederek 'Kanını menziline öndül (ödül) koydum' dedi".

Fatih'in Oku :
Ayasofya'ya girdikten sonra Fatih , bir ok çekip '' alametim olsun '' diyerek Ayasofya kubbesinin ta ortasına attı.Bu okun yeri halen görülmektedir.
( Evliya Çelebi Seyehatnamesi 1.Cilt Syf:76,Çeviren : Mehmet ZILLİOĞLU )
- Okçuluk antrenmanları; mutlaka bir antrenör eşliğinde ,emniyet tedbirleri alınmış güvenli bir alanda ve kimseye zarar vermiyecek bir şekilde, yapılmalıdır.
KENDİNİZE DEĞER VERİN : A K R A F M C A N L I Y A Y I N

Okçuluk Bir Ata Sporudur

Okçuluk insanlığın varoluşuyla birlikte doğmuştur.Türkler ok ve yayı hem sanatsal hem de teknolojik açıdan ele alıp günümüze kadar getirmişlerdir.Osmanlı'larda okçuluk zirveye çıkmış ; top menzilinin 600 m. olduğu zamanlarda osmanlı okları 800 m.yi geçiyordu. Devamı...>>

Hakkımda

Fotoğrafım
KOCAELİ, İzmit, Turkey
1968 doğumluyum.Beş yaşından beri ok atıyorum, 1981 yılında 13 yaşımda lisanslı olarak resmi anlamda okçuluk sporuna başladım.1987 yılından itibaren okçuluk antrenörlüğü yapıyorum.Milli Takım Antrenörlüğü yaptım; on tane antrenör, iki bölge antrenörü ve bir milli takım antrenörü ayrıca bir çok milli sporcu yetiştirdim.Sporcularım rekorlar kırıp, sayısız şampiyonluklar kazandı.İktisat fakültesi mezunuyum.1990 yılından itibaren kadrolu okçuluk antrenörü olarak görev yapmaktayım.1991 yılından bu yana da Türk-Osmanlı Okçuluk Tarihi ve olimpik bir spor dalı olan günümüzdeki Okçuluk Sporu hakkında araştırma yapmaktayım. Okçuluk Türklerin ilk ata sporudur ve ben de okçuluk sporunu çok seviyorum,okçuluğun yayılıp gelişmesi için çalışıyorum, bu nedenle Türk okçuluğunu hakkettiği yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. -He was born in 1968 -Turkey.He has begun archery in 1981. Since 1987 he has been archery trainer. He has worked as Turkish National Team Trainer; educated many archers and already continue to this nice and hard job; studied Economy. He was born to be an archer ; try his best to develop archery in Turkey and World.

Beğendiğim Kitap : Zen ve Okçuluk

okçuluk video

Loading...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı