Perşembe, Ocak 10, 2008

SALON OKÇULUK YARIŞMASI , 25-27 OCAK 200, AKSARAY

TÜKİYE OKÇULUK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

Sayı : OKFED-2008- .../…./2008
Konu :
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

Okçuluk Federasyonunun 2008 yılı faaliyet programında yer alan Gençler ve Büyükler Salon Okçuluk Yarışması 25-27 Ocak 2008 tarihlerinde Aksaray ’da yapılacaktır.
Anılan yarışma ile ilgili kurallar aşağıda belirtilmiştir.
1- Yarışma, Recurve-Compound yay, Gençler -Büyükler, bay-bayan, kategorilerinde yapılacaktır.
2- Yarışmada 1990 ve daha küçük doğumlular genç olarak yarışacaklardır.
3- Yarışmada 18 mt mesafeden 2x30 ok atacaklardır. Yarışmada Gençler ve Büyükler kategorilerinde Bireysel ve Takım eleme yarışmaları yapılacaktır. Herkese açık olacaktır.
4- Minikler kategorisinde yarışmaya devam eden sporcular bu yarışmada yarıştığı takdirde daha sonra minikler yarışmalarında yarışamayacaklardır.
5- Yarışma Okçuluk Federasyonu Yarışma kuralları ile FITA kurallarına göre yapılacaktır.
6- Yarışmaya davet edilen antrenör, yönetici ve sporcular yarışmadan bir gün önce Aksaray’da bulunacaktır.
7- Yarışmayla ilgili Teknik Toplantı 24 Ocak 2008 günü saat 18:00 İl Müdürlüğü binasında yapılacaktır.
8- Yukarıda belirtilen gün ve saatte yapılacak olan yarışma teknik toplantısına katılma Belgelerinde adı geçen antrenör veya idareci, katılma belgelerinin aslı ve sporcuların lisansları ile katılmak zorundadır. Katılma belgelerinde, sporcuların branş, kategori ve kulüpleri açıkça belirtilecektir.
9- Yarışmada geçerli vizeye sahip lisans dışında hiçbir belge kabul edilmeyecektir.
10- Yarışmaya katılacak sporcu ve antrenörlerin Okçuluk Yarışma yönetmeliğinde belirtilen kıyafet ve esaslarına uymaları zorunludur.
11- Hakemlere ait görevlendirme Federasyonumuz tarafından yapılmakta olup gerekli geçici görev izinleri kendi bölgelerince alınacaktır.
12- Yarışmaya iştirak edecek hakem, idareci, antrenör sayıları aşağıda çıkartılmıştır. İller istediği kadar sporcu getirebilir.
13- Yarışmalara FITA kuralları çerçevesinde isteyen dilediği kadar sporcu getirebilecektir. Yarışmalara 6 sporcuya kadar iştirak eden iller 1 antrenör, 6-12 sporcu arasında katılanlar 1 antrenör, 1 idareci, 15 sporcu ve üzeri katılanlar 1 idareci, 2 antrenör getireceklerdir.
14- Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince düzenlenecek resmi katılım yazıları dışında, Federasyonumuzca önceden yarışma serilerinin ve hedef numaralarının belirlenebilmesi için yarışmaya katılacak olan kafilelerin yarışma katılım formlarını doldurup 21 Ocak 2008 tarihine kadar 0312 3107283 Fax numarasına bildirmeleri gerekmektedir. Yarışma katılım formu http://www.turkisharchery.org/ alınabilir.
15- Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden tasdikli kafile listesi olmayan kulüp ve il takımlarına ödeme yapılmayacaktır.
16- Yarışmalarda, bireysel sıralamada ilk 8’e kalan sporcular ile takım ve bireysel madalya yarışmalarında eleme atışları sonunda ½ Final atışı yapan sporculara ve İdarecilerine harcırah ödenecektir. (Aksaray ili hariç) Ayrıca ; yarışmaya katılan takımların bütün Antrenörlerine harcırahları ödenir. Sıralamaya giremeyip harcırah alamayan Sporcu ve İdarecilerin harcırahları uygun görülmesi halinde İl Müdürlüğü imkanı ile karşılanabilir.
Gereğini arz ederim.

Zeki ÖZTÜRK
Okçuluk Federasyonu
Genel Sekreteri
Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı
Ulus İşhanı A/Blok Kat 7 No:716 Ulus/ANKARA

Tel:0312 3100752 Faks: 0312 3107283
Web: http://www.turkisharchery./org e-mail: okculukfed@gmail.com

- ORJİNAL KAYNAK : www.turkisharchery.org ' tan alınmıştır, asıl olan federasyonun sitesidir.

-------------- 000 ---------------

Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası
25-27 Ocak 2008 / Aksaray


Okçuluk Federasyonunun 2008 yılı faaliyet programında yer alan; Sezonun ve İlimizin ilk faaliyeti olan Gençler ve Büyükler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası 25-27 Ocak 2008 tarihlerinde Aksaray ilinde yapılacaktır.Yaklaşık 20 ilden 200 sporcu ve 17 hakemin iştirak edeceği organizasyon Dağılgan Spor Salonunda devam edecektir.Cuma – Cumartesi günleri eleme yarışları ile devam edecek Şampiyonanın son gününde Olimpik ve Makaralı Yaylarda Gençler ve Büyükler Kategorisinin dereceye giren sporcu ve takımları belli olacaktır.Müsabaka Programı:1. Gün: 25 Ocak 2008 CumaSaat: 10.00 Eleme Atışları2. Gün: 26 Ocak 2008 CumartesiSaat: 10.00 Eleme Atışları3. Gün: 27 Ocak 2008 PazarSaat: 10.00 Eleme AtışlarıSaat: 11.00 – 12.30 Final Atışları – Ödül TöreniNOT: Yarışmayla ilgili Teknik Toplantı 24 Ocak 2008 günü saat 18:00 İl Müdürlüğü binasında yapılacaktır.Ulaşım:Terminalden kalkan servislerle eski sanayi kavşağı veya silolarda inen kafileler; siloların önünden kalkan dolmuşlarla Dağılgan Spor Salonu önünde inebileceklerdir.Yarışma ile ilgili kurallar aşağıda belirtilmiştir.1- Yarışma, Recurve-Compound yay, Gençler -Büyükler, bay-bayan, kategorilerinde yapılacaktır.2- Yarışmada 1990 ve daha küçük doğumlular genç olarak yarışacaklardır.3- Yarışmada 18 mt mesafeden 2x30 ok atacaklardır. Yarışmada Gençler ve Büyükler kategorilerinde Bireysel ve Takım eleme yarışmaları yapılacaktır. Herkese açık olacaktır.4- Minikler kategorisinde yarışmaya devam eden sporcular bu yarışmada yarıştığı takdirde daha sonra minikler yarışmalarında yarışamayacaklardır.5- Yarışma Okçuluk Federasyonu Yarışma kuralları ile FITA kurallarına göre yapılacaktır.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm sporculara başarılar diliyoruz…
----------------------
KONAKLAMA BİLGİSİ İÇİN : 0 382 444 3 444 ' Ü ARAYABİLİRSİNİZ. ( Ben aradım yardımcı oldular.)

- Orjinal Kaynak : http://www.aksaray-gsim.gov.tr/TR/Icerik_Detay.asp?Icerik=568

Hiç yorum yok:

ARŞİV ( Aradıklarınızı Bulun )

Okçuluk ve Fatih

Rekor Kırdı, Hayatını Kurtardı :
Özbay Güven, Osmanlı Devleti'nin sporcuyu anında ödüllendirdiğini de belirtiyor. "Osmanlı sporcuyu hem korur, hem de anında mükafatlandırırdı. Osmanlı'nın sporcuya değer vermesini size bir örnekle anlatayım. Solak Sinan Subaşı, Fatih Devri'nin en büyük kemankeşlerinden birisiydi. Okmeydanı'nda da 1200 gezin üzerinde iki rekoru vardı. Sinan Subaşı, Silifke Kalesi'nin komutanıyken Karamanoğulları kaleyi ele geçirince Fatih öldürülmesi için ferman verdi. Fakat o sıralarda Sinan Subaşı rekorlar kırdığı için padişah kendisini affederek 'Kanını menziline öndül (ödül) koydum' dedi".

Fatih'in Oku :
Ayasofya'ya girdikten sonra Fatih , bir ok çekip '' alametim olsun '' diyerek Ayasofya kubbesinin ta ortasına attı.Bu okun yeri halen görülmektedir.
( Evliya Çelebi Seyehatnamesi 1.Cilt Syf:76,Çeviren : Mehmet ZILLİOĞLU )
- Okçuluk antrenmanları; mutlaka bir antrenör eşliğinde ,emniyet tedbirleri alınmış güvenli bir alanda ve kimseye zarar vermiyecek bir şekilde, yapılmalıdır.
KENDİNİZE DEĞER VERİN : A K R A F M C A N L I Y A Y I N

Okçuluk Bir Ata Sporudur

Okçuluk insanlığın varoluşuyla birlikte doğmuştur.Türkler ok ve yayı hem sanatsal hem de teknolojik açıdan ele alıp günümüze kadar getirmişlerdir.Osmanlı'larda okçuluk zirveye çıkmış ; top menzilinin 600 m. olduğu zamanlarda osmanlı okları 800 m.yi geçiyordu. Devamı...>>

Hakkımda

Fotoğrafım
KOCAELİ, İzmit, Turkey
1968 doğumluyum.Beş yaşından beri ok atıyorum, 1981 yılında 13 yaşımda lisanslı olarak resmi anlamda okçuluk sporuna başladım.1987 yılından itibaren okçuluk antrenörlüğü yapıyorum.Milli Takım Antrenörlüğü yaptım; on tane antrenör, iki bölge antrenörü ve bir milli takım antrenörü ayrıca bir çok milli sporcu yetiştirdim.Sporcularım rekorlar kırıp, sayısız şampiyonluklar kazandı.İktisat fakültesi mezunuyum.1990 yılından itibaren kadrolu okçuluk antrenörü olarak görev yapmaktayım.1991 yılından bu yana da Türk-Osmanlı Okçuluk Tarihi ve olimpik bir spor dalı olan günümüzdeki Okçuluk Sporu hakkında araştırma yapmaktayım. Okçuluk Türklerin ilk ata sporudur ve ben de okçuluk sporunu çok seviyorum,okçuluğun yayılıp gelişmesi için çalışıyorum, bu nedenle Türk okçuluğunu hakkettiği yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. -He was born in 1968 -Turkey.He has begun archery in 1981. Since 1987 he has been archery trainer. He has worked as Turkish National Team Trainer; educated many archers and already continue to this nice and hard job; studied Economy. He was born to be an archer ; try his best to develop archery in Turkey and World.

Beğendiğim Kitap : Zen ve Okçuluk

okçuluk video

Loading...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı