Çarşamba, Haziran 20, 2007

Ankara'da Çok Amaçlı Okçuluk Merkezi Açıldı


OKÇULUK OKULU KAYITLARI BAŞLADI

(05.06.2007)

Çankaya Belediyesi, bir ilke daha imza atarak Türkiye ve Dünya şampiyonlarının yetişeceği bir okçuluk merkezi kuruyor.Yıldız semtinde bulunan Çankaya Belediyesi Lozanpark Spor ve Sosyal Tesisleri’nde yapımı sürdürülen ve Türkiye’nin en büyük okçuluk kompleksi olacağı belirtilen merkezi gezen Çankaya Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Eryılmaz, yetkililerden bilgi aldı.Çankaya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Okçuluk İhtisas Spor Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmaları koordine eden Macide Bozoğlu Erdener, okçuluk sporuna artan ilgiden söz ederek, “Açık hava poligonlarımız ve eğitim merkezimizde çalışmalarımıza başladık. Dünyanın pek çok ülkesinde aile sporu şeklinde görülen okçuluk sporunu sevdirmek ve ülkemizi yurtdışında temsil edecek sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz,” şeklinde konuştu.Şehrin merkezinde kurulan, 7 bin metrekare açık atış alanı, 8 bin metrekare 3D okçuluğu sahası, 385 metrekare kapalı atış poligonu ve 250 metrekarelik okçuluk teorik eğitim merkezi ile Türkiye’nin en büyüğü olacak Okçuluk Merkezi, poligonu olmayan üniversitelere ve engelliler federasyonu okçuluk takımlarına da hizmet verecek.Spora ve sporcuya verdikleri öneme değinen Eryılmaz, Okçuluk Merkezi kapalı atış poligonunun tamamlanmasıyla büyük bir eksikliğin giderileceğini ve ülkenin en iyi sporcularına hizmet vermekten onur duyacaklarını ifade etti.Okçuluk sporuna ilgi duyanlar kayıtların devam ettiği Yıldız Kahire Caddesi'nde bulunan Lozanpark Okçuluk Merkezi’ne bizzat başvurarak ya da 440 32 83 no.lu telefonlardan bilgi alabilecekler.

2 yorum:

savaş dedi ki...

yay we okları nerdenn temın edebilirimm bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

Adsız dedi ki...

Hedefspor'dan
http://hedefsport.com.tr/ alabilirsiniz.

ARŞİV ( Aradıklarınızı Bulun )

Okçuluk ve Fatih

Rekor Kırdı, Hayatını Kurtardı :
Özbay Güven, Osmanlı Devleti'nin sporcuyu anında ödüllendirdiğini de belirtiyor. "Osmanlı sporcuyu hem korur, hem de anında mükafatlandırırdı. Osmanlı'nın sporcuya değer vermesini size bir örnekle anlatayım. Solak Sinan Subaşı, Fatih Devri'nin en büyük kemankeşlerinden birisiydi. Okmeydanı'nda da 1200 gezin üzerinde iki rekoru vardı. Sinan Subaşı, Silifke Kalesi'nin komutanıyken Karamanoğulları kaleyi ele geçirince Fatih öldürülmesi için ferman verdi. Fakat o sıralarda Sinan Subaşı rekorlar kırdığı için padişah kendisini affederek 'Kanını menziline öndül (ödül) koydum' dedi".

Fatih'in Oku :
Ayasofya'ya girdikten sonra Fatih , bir ok çekip '' alametim olsun '' diyerek Ayasofya kubbesinin ta ortasına attı.Bu okun yeri halen görülmektedir.
( Evliya Çelebi Seyehatnamesi 1.Cilt Syf:76,Çeviren : Mehmet ZILLİOĞLU )
- Okçuluk antrenmanları; mutlaka bir antrenör eşliğinde ,emniyet tedbirleri alınmış güvenli bir alanda ve kimseye zarar vermiyecek bir şekilde, yapılmalıdır.
KENDİNİZE DEĞER VERİN : A K R A F M C A N L I Y A Y I N

Okçuluk Bir Ata Sporudur

Okçuluk insanlığın varoluşuyla birlikte doğmuştur.Türkler ok ve yayı hem sanatsal hem de teknolojik açıdan ele alıp günümüze kadar getirmişlerdir.Osmanlı'larda okçuluk zirveye çıkmış ; top menzilinin 600 m. olduğu zamanlarda osmanlı okları 800 m.yi geçiyordu. Devamı...>>

Hakkımda

Fotoğrafım
KOCAELİ, İzmit, Turkey
1968 doğumluyum.Beş yaşından beri ok atıyorum, 1981 yılında 13 yaşımda lisanslı olarak resmi anlamda okçuluk sporuna başladım.1987 yılından itibaren okçuluk antrenörlüğü yapıyorum.Milli Takım Antrenörlüğü yaptım; on tane antrenör, iki bölge antrenörü ve bir milli takım antrenörü ayrıca bir çok milli sporcu yetiştirdim.Sporcularım rekorlar kırıp, sayısız şampiyonluklar kazandı.İktisat fakültesi mezunuyum.1990 yılından itibaren kadrolu okçuluk antrenörü olarak görev yapmaktayım.1991 yılından bu yana da Türk-Osmanlı Okçuluk Tarihi ve olimpik bir spor dalı olan günümüzdeki Okçuluk Sporu hakkında araştırma yapmaktayım. Okçuluk Türklerin ilk ata sporudur ve ben de okçuluk sporunu çok seviyorum,okçuluğun yayılıp gelişmesi için çalışıyorum, bu nedenle Türk okçuluğunu hakkettiği yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. -He was born in 1968 -Turkey.He has begun archery in 1981. Since 1987 he has been archery trainer. He has worked as Turkish National Team Trainer; educated many archers and already continue to this nice and hard job; studied Economy. He was born to be an archer ; try his best to develop archery in Turkey and World.

Beğendiğim Kitap : Zen ve Okçuluk

okçuluk video

Loading...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı