Çarşamba, Kasım 14, 2012

KONYA' LI OKÇULAR HEDEFİ SALONDA VURDU


Minikler Yıldızlar Gençler Büyükler Osman Gündüz Salon Okçuluk Konya İl Birinciliği Müsabakaları Yapıldı.

Konya spor tarihinde bir ilki yaşadı. Türkiye Okçuluk Federasyonu Konya İl Temsilciliği Tarafından düzenlenen Minikler Yıldızlar Gençler Büyükler Osman Gündüz Salon Okçuluk Konya İl Birinciliği Müsabakaları 03-04 Kasım 2012 Tarihlerinde Konya Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra Açılış konuşmasını yapan Türkiye Okçuluk Federasyonu Konya İl Temsilcisi Ömer KOÇ," Amacımız Türkiye Klasmanında Okçuluk branşında Konyamızı hakettiği noktaya getirmektir" dedi. Müsabakalar esnasında yaptığı ziyaretle sporculara başarılar dileyen Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürümüz Ömer ERSÖZ, Okçuluk alanında ilimizde ilginin ve başarının hızla yükseldiğini söyledi ve branşa olan desteklerinin devam edeceğini bildirdi.
Müsabakalar Sonunda Dereceye Giren Sporcuların Listesi Şu Şekilde Oluştu.
Klasik Yay Büyük Erkekler
​1.Eyüp ÇINAR
​2.Ebubekir AYAZ
​3.Fevzi ÖZDENDİNLER 

Klasik Yay Büyük Bayanlar
1.​Pınar DEMİRKAN
​2.Tuba KAVAKÇI
​3.Yasemin KOÇAK 
 
Klasik Yay Genç Erkekler
1.​​Muhammed Fatih ÖZBAYRAK
​2.Kasım KARAVELİ
​3.Kaan KÖMÜRCÜOĞLU
 
Klasik Yay Yıldız Erkekler

1.​Batuhan VURAL
​2.​Barkın KARMUŞ
​3.​Alperen ÖZCAN
 
Klasik Yay Yıldız Bayanlar
​1.Başak YILMAZ
​2.Aleyna ÖZDEMİR
​3.Sıla Sude BATAR
 
Makaralı Yay Büyük Erkekler
1.​​A.İhsan ÇAKIR
​2.​Murat KAMIŞDERE
​3.​Burak UYSAL
 
Kaynak :  http://konya.gsb.gov.tr/Sayfalar/HaberDetaylari.aspx?HaberID=431

Hiç yorum yok:

Okçuluk ve Fatih

Rekor Kırdı, Hayatını Kurtardı :
Özbay Güven, Osmanlı Devleti'nin sporcuyu anında ödüllendirdiğini de belirtiyor. "Osmanlı sporcuyu hem korur, hem de anında mükafatlandırırdı. Osmanlı'nın sporcuya değer vermesini size bir örnekle anlatayım. Solak Sinan Subaşı, Fatih Devri'nin en büyük kemankeşlerinden birisiydi. Okmeydanı'nda da 1200 gezin üzerinde iki rekoru vardı. Sinan Subaşı, Silifke Kalesi'nin komutanıyken Karamanoğulları kaleyi ele geçirince Fatih öldürülmesi için ferman verdi. Fakat o sıralarda Sinan Subaşı rekorlar kırdığı için padişah kendisini affederek 'Kanını menziline öndül (ödül) koydum' dedi".

Fatih'in Oku :
Ayasofya'ya girdikten sonra Fatih , bir ok çekip '' alametim olsun '' diyerek Ayasofya kubbesinin ta ortasına attı.Bu okun yeri halen görülmektedir.
( Evliya Çelebi Seyehatnamesi 1.Cilt Syf:76,Çeviren : Mehmet ZILLİOĞLU )
- Okçuluk antrenmanları; mutlaka bir antrenör eşliğinde ,emniyet tedbirleri alınmış güvenli bir alanda ve kimseye zarar vermiyecek bir şekilde, yapılmalıdır.
KENDİNİZE DEĞER VERİN : A K R A F M C A N L I Y A Y I N

Okçuluk Bir Ata Sporudur

Okçuluk insanlığın varoluşuyla birlikte doğmuştur.Türkler ok ve yayı hem sanatsal hem de teknolojik açıdan ele alıp günümüze kadar getirmişlerdir.Osmanlı'larda okçuluk zirveye çıkmış ; top menzilinin 600 m. olduğu zamanlarda osmanlı okları 800 m.yi geçiyordu. Devamı...>>

Hakkımda

Fotoğrafım
KOCAELİ, İzmit, Turkey
1968 doğumluyum.Beş yaşından beri ok atıyorum, 1981 yılında 13 yaşımda lisanslı olarak resmi anlamda okçuluk sporuna başladım.1987 yılından itibaren okçuluk antrenörlüğü yapıyorum.Milli Takım Antrenörlüğü yaptım; on tane antrenör, iki bölge antrenörü ve bir milli takım antrenörü ayrıca bir çok milli sporcu yetiştirdim.Sporcularım rekorlar kırıp, sayısız şampiyonluklar kazandı.İktisat fakültesi mezunuyum.1990 yılından itibaren kadrolu okçuluk antrenörü olarak görev yapmaktayım.1991 yılından bu yana da Türk-Osmanlı Okçuluk Tarihi ve olimpik bir spor dalı olan günümüzdeki Okçuluk Sporu hakkında araştırma yapmaktayım. Okçuluk Türklerin ilk ata sporudur ve ben de okçuluk sporunu çok seviyorum,okçuluğun yayılıp gelişmesi için çalışıyorum, bu nedenle Türk okçuluğunu hakkettiği yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. -He was born in 1968 -Turkey.He has begun archery in 1981. Since 1987 he has been archery trainer. He has worked as Turkish National Team Trainer; educated many archers and already continue to this nice and hard job; studied Economy. He was born to be an archer ; try his best to develop archery in Turkey and World.

Beğendiğim Kitap : Zen ve Okçuluk

okçuluk video

Loading...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı