Çarşamba, Eylül 12, 2012

Okçuluk Federasyonu'na Yeni Başkan Adayı


Kayseri Erciyes Okçuluk Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Şanlı, Türkiye Okçuluk Federasyonu'na başkanlığına adaylığını açıkladı.Şanlı, yazılı basın açıklamasında, “Türk okçuluğunu yeniden ayağı kaldırmak, dünyada ilk 5 ülke arasına sokmak, ara sıra değil sürekli başarılı olmak, çalışanın, başarılı olanın ön planda olduğu, el üstünde tutulduğu, vatanına, milletine, geleneklerine bağlı sporcu, antrenör ve hakemlerin olduğu bir federasyon oluşturmak için, Türkiye Okçuluk Federasyonu'na başkan adayı olduğumu açıklıyorum” ifadelerini kullandı.

Sünnet ve ata sporu olan okçuluğu, Türkiye'nin 81 iline yaymayı amaçladıklarını kaydeden Şanlı, her yarışmada kürsüde olacak takımları oluşturmak, şimdiye kadar başarı elde edilemeyen olimpiyatlarda ilk madalyaları almak ve her olimpiyatta başarılı olacak sporcuları ve teknik ekibi yetiştirmek için çalışacaklarını belirtti.

Şanlı, açıklamasına şöyle devam etti:
“Objektif, herkese aynı mesafede, çalışanın el üstünde tutulduğu, başarılı olanların desteklendiği bir yönetim biçimini benimsemek, okçuluğa emek veren herkesin bir arada olduğu, amacı sadece okçuluğu geliştirmek ve Türkiye'nin uluslararası arenada hep zirvede olduğu bir federasyon oluşturmayı amaçlıyoruz.”
Başkanlığını Abdullah Topaloğlu'nun yaptığı TOF'ta, olağan genel kurul 29 Eylül Cumartesi günü Ankara' da gerçekleştirilecek.
Kaynak : A.A.

Celalettin ŞANLI

 1957 Konya doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Konya Akşehir’de, Lise ve Üniversite eğitimini Ankara ‘da tamamlamıştır.

İlk iş hayatına TUSAŞ Türk Uçak Sanayinde başlamış,bir yıl sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığında  Sanayi Genel Müdürlüğünde yöneticilik yapmıştır.

1988 YılındaAnkara’da kurmuş olduğu Danışmanlık ŞirketiyleBir çok kurumun Danışmanlığını yapmaktadır.
Halen iş yaşamını Ankara’da devam ettirmektedir.

Gelecek nesillere daha yaşanır bir Türkiye ve dünya bırakabilmek için sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle ülkemizin toplumsal gelişimine yönelik çalışmalarda da koordinasyon içinde çalışmıştır.

AK Parti Ankara Millet Vekili Nurdan ŞANLI ile evli olup bir kız babasıdır.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

HAYIRLI OLSUN
TÜRK OKÇULUĞUNA SAHİP ÇIKACAK BİRİ LAZIM MASA ETRAFINDA ŞEREFE DİYEREK OLMAZ BU İŞLER

Okçuluk ve Fatih

Rekor Kırdı, Hayatını Kurtardı :
Özbay Güven, Osmanlı Devleti'nin sporcuyu anında ödüllendirdiğini de belirtiyor. "Osmanlı sporcuyu hem korur, hem de anında mükafatlandırırdı. Osmanlı'nın sporcuya değer vermesini size bir örnekle anlatayım. Solak Sinan Subaşı, Fatih Devri'nin en büyük kemankeşlerinden birisiydi. Okmeydanı'nda da 1200 gezin üzerinde iki rekoru vardı. Sinan Subaşı, Silifke Kalesi'nin komutanıyken Karamanoğulları kaleyi ele geçirince Fatih öldürülmesi için ferman verdi. Fakat o sıralarda Sinan Subaşı rekorlar kırdığı için padişah kendisini affederek 'Kanını menziline öndül (ödül) koydum' dedi".

Fatih'in Oku :
Ayasofya'ya girdikten sonra Fatih , bir ok çekip '' alametim olsun '' diyerek Ayasofya kubbesinin ta ortasına attı.Bu okun yeri halen görülmektedir.
( Evliya Çelebi Seyehatnamesi 1.Cilt Syf:76,Çeviren : Mehmet ZILLİOĞLU )
- Okçuluk antrenmanları; mutlaka bir antrenör eşliğinde ,emniyet tedbirleri alınmış güvenli bir alanda ve kimseye zarar vermiyecek bir şekilde, yapılmalıdır.
KENDİNİZE DEĞER VERİN : A K R A F M C A N L I Y A Y I N

Okçuluk Bir Ata Sporudur

Okçuluk insanlığın varoluşuyla birlikte doğmuştur.Türkler ok ve yayı hem sanatsal hem de teknolojik açıdan ele alıp günümüze kadar getirmişlerdir.Osmanlı'larda okçuluk zirveye çıkmış ; top menzilinin 600 m. olduğu zamanlarda osmanlı okları 800 m.yi geçiyordu. Devamı...>>

Hakkımda

Fotoğrafım
KOCAELİ, İzmit, Turkey
1968 doğumluyum.Beş yaşından beri ok atıyorum, 1981 yılında 13 yaşımda lisanslı olarak resmi anlamda okçuluk sporuna başladım.1987 yılından itibaren okçuluk antrenörlüğü yapıyorum.Milli Takım Antrenörlüğü yaptım; on tane antrenör, iki bölge antrenörü ve bir milli takım antrenörü ayrıca bir çok milli sporcu yetiştirdim.Sporcularım rekorlar kırıp, sayısız şampiyonluklar kazandı.İktisat fakültesi mezunuyum.1990 yılından itibaren kadrolu okçuluk antrenörü olarak görev yapmaktayım.1991 yılından bu yana da Türk-Osmanlı Okçuluk Tarihi ve olimpik bir spor dalı olan günümüzdeki Okçuluk Sporu hakkında araştırma yapmaktayım. Okçuluk Türklerin ilk ata sporudur ve ben de okçuluk sporunu çok seviyorum,okçuluğun yayılıp gelişmesi için çalışıyorum, bu nedenle Türk okçuluğunu hakkettiği yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. -He was born in 1968 -Turkey.He has begun archery in 1981. Since 1987 he has been archery trainer. He has worked as Turkish National Team Trainer; educated many archers and already continue to this nice and hard job; studied Economy. He was born to be an archer ; try his best to develop archery in Turkey and World.

Beğendiğim Kitap : Zen ve Okçuluk

okçuluk video

Loading...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı