Cuma, Kasım 03, 2006

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay Başarılı Okçulları Kabul Etti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Meksika'nın Merida kentinde yapılan Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası'nda 1. olan Olimpik Yıldız Erkek Milli Takımı ile bayanlarda 4. olan Begül Löklüoğlu'nu makamında kabul etti.
Ulus genel müdürlük binasında gerçekleşen kabule, Atalay'ın yanı sıra Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, antrenörler ile milli takım sporcuları Uğurcan Sugetiren, Yusuf Çorba, Berkin Özkaya, Begül Löklüoğlu ve yakınları katıldı.
Genel Müdür Atalay, kabulde yaptığı konuşmada, genç sporcuların sessiz ve sakin bir şekilde büyük bir başarı elde ettiklerini belirterek, ''Şu anda burada tarihi bir başarı elde eden sporcuları ağırlıyoruz. Genç yaşta geldikleri nokta önemli. Okçulukta geleceğimiz parlak, bu da bize güven veriyor. Alacakları her madalya ödül olarak kendilerine daha fazla dönecek'' diye konuştu.
FITA Başkanı Uğur Erdener de okçuların başarılarından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Türk sporcularına dünyanın çeşitli kentlerinde ödül vermek ayrı bir mutluluk'' dedi.Federasyon başkanı Topaloğlu ise gençlerin çok büyük başarı elde ettiğini vurgulayarak, Uğur Erdener'in FITA Başkanı olmasının, sporcuların kendine güvenmesini ve yarışmalara daha iyi çıkmalarını sağladığını söyledi. 01.Kasım.2006

Kaynak: (HABER:AA-FOTO:GSGM-BASIN)

Hiç yorum yok:

Okçuluk ve Fatih

Rekor Kırdı, Hayatını Kurtardı :
Özbay Güven, Osmanlı Devleti'nin sporcuyu anında ödüllendirdiğini de belirtiyor. "Osmanlı sporcuyu hem korur, hem de anında mükafatlandırırdı. Osmanlı'nın sporcuya değer vermesini size bir örnekle anlatayım. Solak Sinan Subaşı, Fatih Devri'nin en büyük kemankeşlerinden birisiydi. Okmeydanı'nda da 1200 gezin üzerinde iki rekoru vardı. Sinan Subaşı, Silifke Kalesi'nin komutanıyken Karamanoğulları kaleyi ele geçirince Fatih öldürülmesi için ferman verdi. Fakat o sıralarda Sinan Subaşı rekorlar kırdığı için padişah kendisini affederek 'Kanını menziline öndül (ödül) koydum' dedi".

Fatih'in Oku :
Ayasofya'ya girdikten sonra Fatih , bir ok çekip '' alametim olsun '' diyerek Ayasofya kubbesinin ta ortasına attı.Bu okun yeri halen görülmektedir.
( Evliya Çelebi Seyehatnamesi 1.Cilt Syf:76,Çeviren : Mehmet ZILLİOĞLU )
- Okçuluk antrenmanları; mutlaka bir antrenör eşliğinde ,emniyet tedbirleri alınmış güvenli bir alanda ve kimseye zarar vermiyecek bir şekilde, yapılmalıdır.
KENDİNİZE DEĞER VERİN : A K R A F M C A N L I Y A Y I N

Okçuluk Bir Ata Sporudur

Okçuluk insanlığın varoluşuyla birlikte doğmuştur.Türkler ok ve yayı hem sanatsal hem de teknolojik açıdan ele alıp günümüze kadar getirmişlerdir.Osmanlı'larda okçuluk zirveye çıkmış ; top menzilinin 600 m. olduğu zamanlarda osmanlı okları 800 m.yi geçiyordu. Devamı...>>

Hakkımda

Fotoğrafım
KOCAELİ, İzmit, Turkey
1968 doğumluyum.Beş yaşından beri ok atıyorum, 1981 yılında 13 yaşımda lisanslı olarak resmi anlamda okçuluk sporuna başladım.1987 yılından itibaren okçuluk antrenörlüğü yapıyorum.Milli Takım Antrenörlüğü yaptım; on tane antrenör, iki bölge antrenörü ve bir milli takım antrenörü ayrıca bir çok milli sporcu yetiştirdim.Sporcularım rekorlar kırıp, sayısız şampiyonluklar kazandı.İktisat fakültesi mezunuyum.1990 yılından itibaren kadrolu okçuluk antrenörü olarak görev yapmaktayım.1991 yılından bu yana da Türk-Osmanlı Okçuluk Tarihi ve olimpik bir spor dalı olan günümüzdeki Okçuluk Sporu hakkında araştırma yapmaktayım. Okçuluk Türklerin ilk ata sporudur ve ben de okçuluk sporunu çok seviyorum,okçuluğun yayılıp gelişmesi için çalışıyorum, bu nedenle Türk okçuluğunu hakkettiği yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. -He was born in 1968 -Turkey.He has begun archery in 1981. Since 1987 he has been archery trainer. He has worked as Turkish National Team Trainer; educated many archers and already continue to this nice and hard job; studied Economy. He was born to be an archer ; try his best to develop archery in Turkey and World.

Beğendiğim Kitap : Zen ve Okçuluk

okçuluk video

Loading...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı